Jak powstawał fotometr Exaqua

Fotometry Exaqua PRO3/6 powstały w wyniku realizacji projektu badawczo-rozwojowego rozpoczętego w 2014 roku przez firmę ZOOLEK. Celem było zbudowanie fotometru przełamującego barierę dostępności i wygody użytkowania tego typu instrumentu pomiarowego. Projekt zrealizowano we współpracy z jednostkami badawczymi i z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Został on również wyróżniony w Konkursie Marszałka Województwa „Projekt z potencjałem”. Do jego realizacji, obok od dawna działających w firmie laboratoriów chemicznych, zbudowano dział badawczo-rozwojowy i produkcyjny w zakresie elektroniki.
Wiedza i zaangażowanie leżące u podstaw naszych działań badawczo-rozwojowych pozwoliły na wdrożenie kilku unikalnych cech tego fotometru. Należą do nich: przełomowa technologia RAYJECT uwalniającą w sposób bezkompromisowy użytkownika fotometru z potrzeby osłaniania próbki przed światłem w czasie pomiaru oraz funkcje EXATITR i WideRange, dzięki którym często wykonywane oznaczenia pH, czy poziomu mineralizacji wody, odznaczają się niespotykaną wcześniej dokładnością i wygodą.

Zobacz jak powstawał innowacyjny fotometr Exaqua

Laboratoryjna jakość dostępna dla wszystkich

Posiadamy zasoby, zaplecze techniczne i wiedzę, które pozwoliły nam na stworzenie innowacyjnych wieloparametrowych fotometrów dostosowanych do potrzeb profesjonalistów jak i pasjonatów w obszarze badań parametrów wody.

Projektowanie zestawów odczynników i tworzenie procedur pomiarowych, badania dokładności i stabilności odczynników w czasie.

Szeroki zakres wykonywanych analiz: ICP-OES, ICP-MS, UV-VIS, IC i więcej …

Eksperymenty, badania i symulacje w zakresie analizy spektrofotometrycznej i funkcjonowania układów optycznych.

Pełne wsparcie klienta: instrukcje obsługi, broszury, ulotki, filmy instruktażowe i serwisy internetowe.